Allahindlus!

Eelarve raamat

(3 arvustused)

1.55 

E-raamatust leiad 5 lihtsat viisi eelarvestamiseks koos näpunäidetega eelarve kui tööriista edukaks kasutamiseks.

Seda e-raamatut enam osta ei saa. Edaspidi täidab sama rolli teine, oluliselt mahukam ja täiendatud teos.

Laost otsas

Kategooria:

Eelarvestamine on teema, millega paljud inimesed vaevlevad. Tõenäoliselt on kordades rohkem inimesi, kes on mõtelnud, et peaks eelarvet pidama, aga ei ole selleni kunagi jõudnud, kui neid, kes reaalselt eelarvet koostavad ja järgivad. Eelarve koostamine aga ei pea nii raske olema.

Isiklikult olen järjepidevalt eelarvet töövahendina kasutanud umbes 2010. aastast alates. Selle aja sees on olnud paar üksikut kuud, millal see mul vahele jäi, mis võiks olla piisavaks tõendiks, et olen leidnud enda jaoks töötava lähenemise.

Küll aga on minu eelarve ülesehitus aja jooksul muutunud kardinaalselt. Alustasin tüüpilisest õpikunäitest ja arendasin seda pidevalt edasi, sest see, mida enamus õpetavad, lihtsalt ei tööta 90%+ inimeste jaoks. Tänaseks olen loonud aga nii lihtsad lähenemised, et seda suudab igaüks järgida, kes vähekenegi on motiveeritud oma finantsseisu parandama.

Käesoleva e-raamatu käigus loodetavasti suudangi sind selles veenda ja anda sulle vajalikud teadmised ja vahendid, et saaksid edukalt eelarve ka enda kasuks tööle panna.

Eelarve on tööriist ja nagu sa ei käi niisama igaks juhuks haamer käes ringi, ei ole ka mõtet eelarvet kasutada, kui sul ei ole selleks konkreetset põhjust. Ilma eesmärgita eelarve on lihtsalt üks tüütu ja suuresti kasutu tegevus.

E-raamatust leiad mõtteid nii selle kohta, millal eelarvet pidada tasub ja millal mitte, kui ka selle kohta, millist liiki eelarvet millises olukorras mõistlikum kasutada on.

NÄPUNÄITEID EELARVE EDUKAMAKS KASUTAMISEKS

Järgnevad näpunäiteid on abiks eelarve edukal kasutamisel:

 • Kasuta eelarvet ainult siis, kui see on kasulik mõne eesmärgi saavutamiseks. Niisama
  ei ole mõtet eelarvet pidada.
 • Piirdu pigem vähemate kulukategooriatega. Keskendu 20% kuludele, mis annavad
  80% võitudest.
 • Sisesta kulusid regulaarselt, ideaalis igapäevaselt.
 • Sa võid automatiseerida igasugu rahade liikumisi (palgapäeval investeering automaatselt püsikorraldusega), aga eelarvesse pane kulud kirja käsitsi.
 • Loo omale kindel süsteem, kuidas sa kulud kirja paned ja mis sinu jaoks töötab. Kas küsid alati tšeki, et koju jõudes kulud ära märkida või paned kõik kohe peale ostu telefonis kirja?
 • Kohanda eelarvet ja oma süsteemi lähtuvalt enda vajadustele. Kui sinu jaoks mingi asi ei tööta, siis täienda nii, et töötaks. Ära jää liigselt minu või kellegi teise juhendaja soovitustesse kinni, kui need ei anna sinu jaoks tulemust.
 • Lase oma perfektsionismist lahti. See ei ole maailma lõpp, kui sul mõni tšekk ära kaob või unustasid, kas see viimane arve oli nüüd €5.74 või €5.72. Meenuta oma eesmärki. Reeglina on see, kas mingis kategoorias kulude vähendamine või hoopis soovitud kategoorias nende suurendamine. Kuniks trend on õiges suunas, ei ole eriti oluline, et sul mõni kulutus jäi kirja panemata. Mitte kunagi ei ole eesmärgiks sendi täpsusega kõigi kulude üle arvepidamine.

3 arvustust tootele Eelarve raamat

 1. Triinu

  Väga kompaktne käsiraamat. Ei midagi üleliigset. Lihtsasti loetav ja teostatav. Raamatust saadud juhiseid oma igapäevaellu juurutades saab eelarvest tõeline rahaplaneerimise abimees.

 2. Margo

  Mulle meeldis, et selles raamatus on välja toodud mitu erinevat eelarvepidamise võimalust.Igaüks leiab siit endale sobiva.

 3. Eva Paalimaa

  Väga head soovitused ja lihtsasti on lahti seletatud millisel juhul eelarve kasutamine mõistlik ja kuidas seda teha. Less is more ja sellest täiesti piisab. Tihti mõeldakse asjad enda peas keeruliseks ja see raskendab oluliselt eesmärkide saavutamist.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.