Bitcoin ja blockchain: sissejuhatus inimkeeli

(2 arvustused)

30.00 

Sissejuhatus Bitcoini annab suure pildi ülevaate sellest, mis asi on Bitcoin, kuidas see töötab ja millisel moel seda osta-müüa saab.

Koolitus toimub Tallinnas 6. novembril. Täpsem asukoht selgub, kui koolitus on lähemale jõudnud.

NB! Kui ostad pileti mitmele osalejale, saada meile ka teiste osalejate nimed ja meiliaadressid.

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

Krüptorahade teema tundub nii keeruline, et isegi paljud teemas sees olijad ei saa väga hästi nii mõnestki aspektist aru. Paljud aga levitavad hoopis meelega valeinfot, et mõjutada investoreid enda soovitud suunas.

Seega otsustasin, et teeme ühe korraliku sissejuhatava koolituse, kus käime illustratiivsete näidete abil erinevad aspektid läbi ja uurime, mis asi see Bitcoin, krüptovaluuta ja blockchain siis ikkagi on.

Eelmisel korral osalenute tagasiside oli valdavalt positiivne ja nii tagasisidesse jäetud kommentaaridest kui ka osalejatelt koolituse ajal tulnud küsimustest oli aru saada, et mul õnnestus üsna lihtsal ja arusaadaval moel seda keerulist infot edasi anda.

Bitcoini koolitusel osalejate tagasiside

Hea võimalus kõigile, kes on vaadanud, et tundub huvitav asi, aga mitte ei jaksa, jõua, suuda või taha ise sellest infomassist ja -mürast läbi tungida, et asja tuumani jõuda.

Ma ei saa väita, et oleksin valdkonna ekspert ja teaksin sellest kõike. Õppida on palju ja asjad on ka pidevas muutumises. Küll aga usun, et suudan põhiteemasid küllaltki edukalt ja võhikule arusaadavamal moel selgitada kui nii mõnigi teemas sees olev ekspert. Küsisin ju ikkagi alles hiljuti neidsamu küsimusi, mis sinu peas hetkel mõlguvad ja otsisin neile vastused välja.

Lisaks mõtiskleme mõningate võimaluste üle, mida blockchain võiks luua.

Kuigi ca kolme tunni jooksul kindlasti ei jõua süvitsi erinevaid nüansse läbi võtta, siis luban, et joonistame ja kasutame võimalikult palju näiteid, et see keeruline teema lihtsas ja arusaadavas formaadis edasi anda. Minu roll on nö tõlkida see informatsioon sinu jaoks kergesti omandatavale ja mõistetavale kujule.

Kindlasti vaatame läbi järgnevad teemad ja millist rolli nad selles ökosüsteemis täidavad:

 • Bitcoin
 • Block ja blockchain
 • Krüpteerimine (väga lihtsustatud kujul kontseptsiooni edasiandmiseks)
 • Detsentraliseeritus
 • Kaevandamine
 • Wallet ja exchanged (ehk sissejuhatus BTC ostmisesse, müümisesse ja talletamisse)
 • ICO
 • Altcoinid

Vastavalt sellele, kui palju aega neist põhiteemadest üle jääb, vaatame ka boonusteemasid, mis Bitcoini küsitluse käigus populaarsemad tunduvad ning püüame Bitcoini ehk ka tänases majandussüsteemis veidi konteksti panna.

Koolitusel osalemine ei eelda teemakohaseid eelteadmisi ja ongi mõeldud andma pigem suure pildi ülevaate, et oskaksid järgmisel korral vestluses ja uudiseid lugedes kaasa mõelda või saaksid natukene ka asja sisust aru.

2 arvustust tootele Bitcoin ja blockchain: sissejuhatus inimkeeli

 1. Tiiu Gellert (toote omanik)

  Inimesele, kes seni teemasse süvenenud polnud, oli piisavalt õpetlik

 2. Kristiina Stokkeby

  Einsteini mõte, et “You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother” võtab hästi kokku selle, et Taavi suutis tegelikult ka inimkeeli selgeks teha basic asjad, mida bitcoin ja blockchaini kohta teada võiks.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.