Bitcoin ja plokiahel: sissejuhatus inimkeeli

(7 arvustused)

29.00 

Antud kursusele saab ligipääsu ainult RahaKlubi liikmena. Vaata lähemalt: https://rahatasku.ee/pood/rahaklubi-liikmelisus/

Sissejuhatus Bitcoini annab suure pildi ülevaate sellest, mis asi on Bitcoin ja plokiahel, kuidas see töötab ja millisel moel seda osta-müüa saab.

Tegemist 01.06.2022 tehtud videokõne salvestusega. Umbes 1,5h sisu on teemade kaupa eraldi videodena omas tempos järelvaadatav.

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

Krüptorahade teema tundub nii keeruline, et isegi paljud teemas sees olijad ei saa väga hästi nii mõnestki aspektist aru. Paljud aga levitavad hoopis meelega valeinfot, et mõjutada investoreid enda soovitud suunas. Seega otsustasin, et teeme ühe korraliku sissejuhatava videokõne, kus käime illustratiivsete näidete abil erinevad aspektid läbi ja uurime, mis asi see Bitcoin ja plokiahel siis ikkagi on. Kunagi sarnasel teemal tehtud koolituse tagasiside oli positiivne ja suutsin üsna arusaadavalt teema lahti seletada. Vast õnnestub ka seekord seda korrata.

Hea võimalus kõigile, kes on vaadanud, et tundub huvitav asi, aga mitte ei jaksa, jõua, suuda või taha ise sellest infomassist ja -mürast läbi tungida, et asja tuumani jõuda. Ma ei saa väita, et oleksin valdkonna ekspert ja teaksin sellest kõike. Õppida on palju ja asjad on pidevas muutumises. Küll aga usun, et suudan põhiteemasid küllaltki edukalt ja võhikule arusaadavamal moel selgitada kui nii mõnigi teemas sees olev ekspert.

Kuigi 1,5-2h jooksul kindlasti ei jõua süvitsi erinevaid nüansse läbi võtta, siis luban, et kasutame võimalikult palju näiteid, et see keeruline teema lihtsas ja arusaadavas formaadis edasi anda. Minu roll on n-ö tõlkida see informatsioon sinu jaoks kergesti omandatavale ja mõistetavale kujule.

Kindlasti vaatame läbi järgnevad teemad ja millist rolli nad selles ökosüsteemis täidavad:

 • Bitcoin
 • Plokk ja plokiahel
 • Krüpteerimine (väga lihtsustatud kujul kontseptsiooni edasiandmiseks)
 • Detsentraliseeritus
 • Kaevandamine
 • Wallet ja exchanged (ehk sissejuhatus BTC ostmisesse, müümisesse ja talletamisse; konkreetsete kohtade soovitusi otseselt ei jaga, küll aga mõningate näidete sisulisi erinevusi)

Videokõnes osalemine ei eelda teemakohaseid eelteadmisi ja ongi mõeldud andma pigem suure pildi ülevaate, et oskaksid järgmisel korral vestluses ja uudiseid lugedes kaasa mõelda ja saaksid ka asja sisust aru.

Mida sellest kohtumisest kindlasti ei saa? Ei räägi krüptoga kauplemisstrateegiatest, “riskivaba” tulu teenimisest ega kiiresti rikastumisest.

7 arvustust tootele Bitcoin ja plokiahel: sissejuhatus inimkeeli

 1. Hilvar Mennik (toote omanik)

  Väga hästi lahti pakitud, pilt läks palju selgemaks kohe.

 2. Ingrid (toote omanik)

  Sain aru, et mis see on ja kuidas see töötab

 3. kats pets (toote omanik)

  Puust ja punaseks 🙂 Väga hea, aitäh !

 4. Raul (toote omanik)

  Kui on huvi Bitconi teemal siis see video annab hea stardikoha

 5. Silver (toote omanik)

  Arusaadavas keeles, puust ja punaseks!

 6. Tiiu Gellert (toote omanik)

  Inimesele, kes seni teemasse süvenenud polnud, oli piisavalt õpetlik

 7. Kristiina Stokkeby

  Einsteini mõte, et “You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother” võtab hästi kokku selle, et Taavi suutis tegelikult ka inimkeeli selgeks teha basic asjad, mida bitcoin ja blockchaini kohta teada võiks.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.