Skip to content
Esilehele » Kursused » Eraisiku investeerimistulude maksud ja deklareerimine

Eraisiku investeerimistulude maksud ja deklareerimine

investeerimistulude maksustamine ja deklareerimine
Olek
Sa ei ole registreerunud
Hind
Suletud
Hangi ligipääs

Tähtis 2024. veebruaris! Vaatan jooksvalt juhendite sisu üle ja veendun, et viidatud lingid jms toimiks. Kontrolli lehe alguses olevat kuupäeva, et näha, kas olen juba selleni jõudnud või mitte. Enamus infot ei ole sel aastal muidugi muutunud, seega sisu üldjuhul on endiselt asjakohane.

Ma ei ole maksunõustaja ega jurist maksude vallas ega mängi seda internetis. Käesolevaid õpetusi ei tohiks kindlasti pidada juriidiliseks nõuandeks ega maksunõustamiseks. Annan küll endast parima, et edastada ainult korrektset informatsiooni, aga kui tahad täiesti kindel olla, et teed kõike õigesti, konsulteeri maksunõustajaga (kuigi ega ta ilmselt ei oska sind alati vajaliku info üles leidmisel aidata).

Lähtun seadustest ja MTA juhenditest ning põhimõtetest, mida olen varasemalt kuulnud nii Maksuametilt kui ka maksunõustajatelt, kes ka Maksuametiga suhelnud ning sellest, mida teised on Maksuametiga suheldes vastusteks saanud. Annan endast parima, et info oleks õige ja ajakohane, aga igaüks vastutab lõppkokkuvõttes siiski ise. Keerulisemates olukordades tasub kaaluda ka MTAlt enda konkreetse näite kohta üle küsida.

Lõplik vastutus lasub ikkagi igal inimesel endal ja lõpliku tõe üle otsustab Maksuamet või kohus. Sealjuures tasub arvestada, et MTA klienditeeninduse kaudu jagatud seisukohad ei ole juriidiliselt siduvad ja nende korrektsus sõltub väga palju ka sellest, kui hästi ja üheseltmõistetavalt sa küsimuse sõnastada oskad.

NB! Järgnev info kehtib eraisikuna (füüsilise isikuna) investeerimisel. Juriidilise isikuna (OÜ kaudu) on maksustamisel teised reeglid.

PS! Lisasin iga teema juurde kuupäeva, millal seda viimati uuendanud/kontrollinud olen. Kui peaksid leidma kahes erinevas kohas vastukäivat infot, siis tõenäoliselt on uuema kuupäevaga lehel õigem seisukoht (kindlasti anna mulle ka teada, kui sellist infot leiad). Ühtlasi aitab see sul aru saada, kas olen käesoleva aasta jaoks juba materjali üle vaadanud või mitte. Kõiki teemasid igal aastal ka ei uuenda muidugi, sest kõik ei muutu.

Kursuse sisu

Kuva kõike
Väärtpaberitelt teenitud tulu maksustamine
Ühisrahastuse tulude maksustamine
Muud varaklassid

1 thought on “Eraisiku investeerimistulude maksud ja deklareerimine”

  1. Suured tänud selle teema kajastamise eest! Ja eriline tänu siis minu vales kohas küsimisele tähelepanu pööramise eest. Edaspidi siis tuleb siin küsida :). Jõudu!

Jaga oma arvamust

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.