Skip to content
Esilehele » Kursused » Andmete ja statistika mõistmine

Andmete ja statistika mõistmine

  • by
statistika ja andmete mõistmise kursus
Olek
Sa ei ole registreerunud
Hind
Suletud
Hangi ligipääs

Tänapäeval on meil võimalik järjest rohkem andmeid ja statistikat kätte saada. See võimaldab langetada nii rahaga ja investeerimisega kui ka kõikvõimalike muude eluvaldkondadega seotud otsuseid ratsionaalsemalt. See võimaldab aga ka teha väga palju ekslikke ja valesid järeldusi. Mõnikord on põhjuseks lihtsalt meie teadmatus, teinekord aga mõne teise osapoole tahtlik soov meid eksitada. Seetõttu on hea, kui õpime märkama ja oskame andmeid tõlgendada, näha mõne statistika või allika puudusi ning küsida küsimusi, mis aitavad õigemate järeldusteni. Selle kursuse raames üritangi välja tuua võimalikult palju selliseid näiteid.

Ilmselgelt sõltub sõnumi analüüsimise ja kontrollimise tähtsus sellest, kui olulise sõnumiga tegemist võiks olla. Näiteks suurte summadega investeerimisotsuseid tehes tasub lepingu sisu väga hoolega vaadata. Kollase ajakirja kõmu-uudiseid lugedes aga ei ole enamjaolt meie jaoks väga oluline, kas ja kui õige on seal jagatud informatsioon. Eeldusel, et artikkel meist või meie lähedatest ei kirjuta. Selge on see, et kõike infot ja kõiki andmeid ei jõua meist mitte keegi põhjalikult analüüsima hakata. Küll aga võiksid siin jagatud tähelepanekuid rakendada nendes olukordades, mille mõju (negatiivne või positiivne) võiks sinu jaoks olla oluline.

See kursus ei ole lõplikult valmis, vaid täieneb ja kasvab ajaga. Erinevad näited ja teemad tekivad siia juurde aja jooksul.

Jaga oma arvamust

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.