Ruleti petuskeemid

Lühidalt:

Internetist võib leida lõputult palju erinevaid saite, kus lubatakse, et nende loodud süsteemiga saad teenida ruletiga uhkeid summasid. Need skeemid on pettused ja kui ei soovi oma raha kaotada ja/või seadusega pahuksisse sattuda, tasub neist eemale hoida.

Skeemid

Mängija arutlusviga

Suurem osa neist skeemidest põhineb mänguri arutlusveal. See on mõtteviis, et kui mingit sündmust on juhtunud rohkem kui tõenäosus ette näeb, siis sellele järgneb vastandsündmus suurema tõenäosusega.

Näiteks kui ruletis on mitu korda järjest tulnud punast värvi number, siis arvatakse, et nüüd peaks järgmisena tulema suurema tõenäosusega musta värvi number. Tegelikkuses aga kehtib suurte numbrite seaduspära, mis ütleb, et tulemused liiguvad keskmise suunas siis, kui sooritusi on väga suur hulk. See ei kehti eraldi väikeste seeriate puhul. Ehk teisisõnu, 10 ruleti tulemust võivad minna mis iganes suunas, see ei mõjuta kuidagi seda, mis tulemuse 11. korraga saab. Samas 1000 tulemuse korral on tõenäoline, et punast ja musta on enam-vähem võrdselt. Kuna aga ruletis on ka 0 (või ka 00), siis pikas perspektiivis ühele tulemusele panustamine lõppeb siiski mängija jaoks kahjumiga.

Kõik panustamissüsteemid, mis põhinevad panustamismustritel, lõppevad pikas perspektiivis mängija kaotusega. Neist paar populaarsemat lähenemist on:

Martingale’i panustamissüsteemid

See populaarne panustamissüsteem on pärit 18. sajandi Prantsusmaalt. Martingale’i panustamisstrateegia põhimõte seisneb selles, et iga kaotuse korral kahekordistad oma eelmist panust ja seega võidu korral teenid alati $1 rohkem kui sa seni kaotanud oled.

Näiteks järjest kaotuste puhul oleksid panused järgmised:

$1, $2, $4, $8, $16 … jne

Kui nüüd see $16 võidaks, siis oleks kasum $32-$16+$8+$4+$2+$1= $1.

Nagu siit näha on, siis summa võib kasvada üsna suureks üpriski kiiresti. 10. kaotuse puhul on panus juba $512 ja kokku oled sa panustanud $1023 ning iga järgmise panusega korrutad sa senised kulutused kahega. Isegi kui sul on lõputult raha (mida ilmselt kellelgi ei ole), on enamikes kasiinodes ülemine piir, mis ei luba sul lõputult oma panuseid duubeldada.

Selle strateegia puhul on suur tõenäosus saada väikeseid võite ja väike tõenäosus kaotada suurelt, mis need võidud ära tasakaalustab. Seega pikas perspektiivis ei saavuta selle strateegiaga kuidagi paremaid tulemusi, kui mingil muul moel panustades.

Fibonacci süsteem

Teine populaarne süsteem, mida kasutatakse on Fibonacci süsteem, mis põhineb Fibonacci numbritel. Põhimõtteliselt on tegemist numbrijadaga, kus iga järgmine number on eelmise kahe numbri summa ja numbrijada algab numbritega 0 ja 1. Ehk siis jada läheks edasi:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, …

Selle numbrijada põhjal siis tehakse oma panuseid. Sarnaselt Martingale’i süsteemiga, tõstetakse iga kaotuse korral panust järgmise numbrini. Lõpptulemus on sarnaselt Martingale’i süsteemiga kaotus.

Reaalsed tulemused

Reaalsuses ei osutu ükski süsteem pikaajaliselt kasumlikuks, seega ei maksa nende ostmise peale oma raha kulutada. Korduvalt on tehtud erinevaid üleskutseid, kus pakutakse küllaltki suuri summasid töötava süsteemi demonstreerimise eest, kuid siiani ei ole minu teada ühtegi sellist katset keegi võidukalt läbinud. Suurem osa süsteemidest annab lühiajalisi väikeseid võite, mis nullitakse pikaajalises perspektiivis vältimatu suure kaotuse poolt ära. Ehk teisisõnu, nad vähendavad kaotuse tõenäosust, aga suurendavad selle kaotuse suurust.

Huvitavate katsete tulemusi võib leida siit lehelt.

Kuidas petised nende süsteemide pealt teenivad?

Peamiselt tundub olevat 2 viisi:

1. Kaasturunduse tasud (affiliate marketing)

Süsteemi “autor” (võimalik, et tegemist on kelleltki varastatud süsteemiga) koostab mingi e-raamatu või loob saidi ja jagab süsteemi tasuta (võimalik, et mõnikord kasutatakse sama asja ka tasuliste süsteemide puhul lisatulu jaoks). Tema e-raamatus või lehel olevad lingid on tema affiliate lingid ehk tema teenib iga liituja ja/või mängitud summa pealt endale mingi boonuse. Seega, suurte võitude lubamine ja võimalikult paljude panuste tegemine sinu poolt, toob talle raha, olenemata, kuidas sul läheb.

2. Süsteemi müük

Sellisel juhul teenitakse peamiselt oma “salajase” süsteemi müügi pealt. Müügilehel lubatakse kokku maad ja ilmad ning küsitakse kõige selle eest mingi “sümboolne” odav summa. Mõningal juhul saad omale e-raamatu, mõningal juhul on lausa olemas tarkvara, mis sinu eest analüüse või otsuseid langetab. Olenemata sellest väljundist, teenivad nemad müügi pealt ja sina oled teinud ühe kasutu ostu, mille abil veelgi enam raha kaotada.

Reaalse elu ruletiskeemid

Kui juba petuskeemidele teema läks, siis tehakse ka reaalsetes kasiinodes (mitte on-line) ruletis katseid kasiinosid üle kavaldada. Kindlasti oled näinud neid mõnes filmis või lugenud uudistest. Sellistel juhtudel on peaaegu alati tegemist seaduste ja/või kasiino reeglite rikkumisega, mis võivad sinu jaoks väga halvasti lõppeda, seega ei tasuks reeglina neist mõne inimese edulugudest eeskuju võtta.

Lisalugemist:

Kommenteeri

Jaga oma arvamust

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.