Näiteid, kuidas petuskeemid sind orki tõmbavad

Mõned näited, kuidas petised inimeste manipuleerivad.

“Nad ütlevad, et see on püramiidskeem.”

Kui suuremat osa petuskeeme selge peaga vaadata, on need päris kergesti nähtavalt pettused. Ja kui neist oma lähedastele räägid, siis sulle ka öeldaks, et see tundub pettus. Sellepärast on petised hakanud seda “ohtu” ennetama.

Esitlusel räägitakse ennetavalt, et kas ära kodustele räägi või arvesta, et nad ütlevad, et see on püramiidskeem, aga nad ei tea midagi. Kahjuks on sellisel ennetamisel arvestatav mõju. Kui nüüd hakataksegi kodus rääkima, et püramiidskeem, siis see pigem tugevdab petiste autoriteeti, sest nad ju teadsid ette, et nii juhtub. Järelikult on targad ja su kodused ei tea ikka midagi.

Otsingusse “programm + SCAM”

Enne mõne võimalusega liitumist tasub teha eeltööd ja selle kohta natukene uurida. Üks tüüpilisemaid otsinguid on programminimi + scam.

Petised on sellest teadlikud ning teevadki sellise nimega videosid ja artikleid. Kui neid lugema hakkad, siis alguses justkui oleks tõesti analüüs, aga tegelikult on lihtsalt petise poolt kokku pandud müügijutt, millega sind skeemiga liituma meelitada.

Tüüpiline pealkiri on “Is skeemi-nimi scam?”.

Sa ei näe piisavalt vaeva

Petuskeemides rõhutatakse väga palju seda, et kui sa ei saavuta soovitud tulemusi, siis sa järelikult ei ole piisavalt palju tööd teinud ja vaeva näinud. Ega rikkused ju niisama lihtsalt ei tulegi. Selle eesmärk on sind panna ennast süüdistama ja mitte enda õiguste eest seisma.

Tegelikkuses on petuskeemide ülesehitus selline, et sul ei olegi praktiliselt võimalik soovitud tulemusteni jõuda.

Keerulised tasustamismudelid

Kui sul on raske aru saada, kui palju sa tulu hakkad teenima, siis tõenäoliselt on tegemist pettusega. Tüüpiliselt on seal terve rodu igasuguseid tasemeid, mingeid punkte ja jumal teab mida veel.

Siin üks näide, milline see tasu teenimise skeem välja võiks näha (see ilmselt ei ole isegi kõige keerulisemas otsas):

näide ühest tasustamisskeemist

Kas said seda vaadates aru, kuidas asi käib ja kui palju teenima hakkad?

Hägune üldsõnaline jutt

Tavaliselt on kodulehtedel ja tutvustustes selline üldine ilus turundusjutt. Selline jutt, mis tundub ehk isegi sisukas, aga kui hakkad täpsemalt mõtlema, mida see siis tähendab, siis saad aru, et ega väga ei tähendagi midagi.

Reaalseid numbreid ja fakte, mida kontrollida saaks, tüüpiliselt ei jagata.

Kommenteeri

Jaga oma arvamust

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.