Skip to content
Esilehele » Kursused » Investeerimiskonto kasutamine välismaakleriga

Investeerimiskonto kasutamine välismaakleriga

  • by
välismaakleriga investeerimiskonto kasutamine
Olek
Sa ei ole registreerunud
Hind
Suletud
Hangi ligipääs

Investorid on mõneti põhjendamatult kandnud maha välismaaklerite kaudu investeerimiskonto kasutamise. Tõsi, kui sa oled üks neist investoritest, kellele meeldib igakuiselt palju osta, müüa ja mõnikord kahetseda, siis on välismaakleri kaudu investeerimiskonto kasutamine pigem ebamõistlik. Kuigi ka sellisel juhul võib olla sul portfellis mingi pikaajalisem osa, mille puhul võiks seda vabalt kaaluda. Suurel osal investoritel aga tegelikult sellist soovi ei ole. Kui sa ostad aktsiaid pikaajaliselt ja müüd pigem harva, siis on välismaakleri kasutamine täiesti võimalik ja isegi üsna lihtne. Eriti siis, kui räägime indeksfondide (ETFide) ostmisest pikaajalise investeerimishorisondiga.

Videode käigus vaatame:

  • Kuidas kasutada investeerimiskontot läbi välismaakleri investeerimisel?
  • Millised võimalused ja piirangud sellega kaasnevad?
  • Kuidas sellisel juhul tulusid deklareerida?
  • Kuidas toimetada juba varasemast olemasoleva portfelliga välismaakleri juures? (alati 100% head võimalust ei ole, aga mõned variandid siiski leiduvad)
  • Seda kõike kahe maakleri näitel: Interactive Brokers ja Lightyear

Sama loogika toimib ka Revoluti kaudu investeeringuid tehes. Ainult selle erinevusega, et Revoluti rahakonto saad deklareerida investeerimiskontoks. Aktsiate ostmise konto on aga maaklerkonto ehk sinna raha liigutamine on sama, mis pangas olevalt investeerimiskontolt IB või Lightyeari juurde ülekanne.

Jaga oma arvamust

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.