(Finants)eesmärkide töötuba

Klientide ja lugejate/kuulajatega suhtlemise käigus olen täheldanud, et väga tihti ei ole inimestel eesmärke läbi mõeldud. Eriti kui rääkida investeerimisest, aga võib ka nii olla, et investeerimise eesmärgid on paigas, kuid muudes valdkondades pole asjad läbi mõeldud.

Registreeru töötuppa siin lingil.

Saan sellest igati aru. Endalgi olnud alles hiljuti selliseid perioode, kus ei olnud jaksu eesmärke seada ja aeg-ajalt ka lihtsalt ei viitsi kuidagi selle teemaga tegeleda. Nii palju muid asju ju vaja teha… Ma ei hakka kedagi veenma enam eesmärkide seadmise vajalikkuses. See on sulle ilmselt juba teada ja kui ei ole, siis võib kiire googeldamine umbes mõned miljonid artiklid selle kohta anda.

Küll pakun võimalust väikese välise surve ja juhendamise abil see teema sel aastal ette võtta ja enda jaoks läbi mõelda. Teisipäeval, 16.01. algusega 18:30-20:30 teeme videokõnes koos eesmärkide seadmise harjutusi ja jõuad selle tulemusena konkreetsete mõteteni, millele sa 2024. aasta jooksul keskenduda võiksid.

Omalt poolt pakun:

  1. Väline surve ehk pakun hetke, kuhu saad tulla ja selle teemaga tegeleda. N-ö tähtaeg sulle.
  2. Juhendamine ehk räägin mida ja miks teeme. Teisisõnu, tutvustan harjutust, jagan mõned soovitused ja näpunäited, vastan tekkivatele küsimustele nii hästi kui oskan ja annan aega harjutuse ära tegemiseks. Ja seejärel kordame seda järgmise harjutusega, kuni jõuame konkreetsete eesmärkideni, millele keskenduda.
  3. Seejärel mõtleme neid eesmärke vajadusel selgemaks ja nuputame, kuidas nende saavutamiseni jõuda võiks. Lisaks jagan veidi taustsüsteemi, mis aitaks seatud eesmärke ka edukamalt ära teha.

Lõppeesmärk ei ole lihtsalt eesmärke seada, vaid oma eluga soovitud suunas liikuda. Proovimegi siis eesmärke nii seada, et need edukamalt soovitud muutusteni aitaksid.

Pealkirjas olev finants on sulgudes, sest finantsidega seotud eesmärgid peaksid minu hinnangul tulenema muudest eesmärkidest. Hästi palju raha on küll enamus inimeste jaoks ahvatlev soov, aga see ei ole eriti motiveeriv eesmärk, mis tegutsema paneks. Kui sul on aga sinu jaoks üliolulised eesmärgid x, y ja z, mille saavutamiseks oleks vaja sissetulekuid kasvatada, siis on motivatsioon juba hoopis teine. Seetõttu lähenemegi sellele teemale laiemalt.

PS! Kuigi 2h tundub palju, siis tegelikkuses ei pruugi olla. Oleneb inimesest ja olukorrast, aga võimalusel võiksid omale planeerida veel vähemalt ühe lisaaja mingiks hilisemaks päevaks, kus neid eesmärke veidi iseseisvalt seedid. Kui ajule veidi aega anda, siis ta võib väga huvitavaid asju vahepeal välja mõelda.